Jak kompleksowo zorganizować służbową podróż?

podróż służbowa

Organizacja podróży służbowej dla firm może stanowić problem. Nie zawsze znajdziemy osobą, która miałaby czas i umiejętności, by się tym odpowiednio zająć. Co można zrobić, by delegacje i służbowe loty nie sprawiały nam problemów organizacyjnych?

Wyceńmy nasz czas

Organizacja wyjazdu służbowego to przede wszystkim ustalenie planu podróży, na który składają się takie elementy jak dostosowanie do kalendarza spotkań terminów i czasów podróży (z uwzględnieniem przesiadek) oraz zaplanowanie transportu z lotniska do miejsca pobytu lub spotkania. Kilkudniowe wyjazdy wiążą się z koniecznością zarezerwowania miejsca noclegowego o odpowiednim standardzie oraz zlokalizowanego w pobliżu miejsca spotkania służbowego, na które się wybieramy. Jeśli nasz czas jest na tyle cenny, że nie chcemy go poświęcać na organizację wyjazdu służbowego, to dobrym pomysłem jest skorzystanie z usług biura, które zajmuje się kompleksową obsługą podróży służbowych. Na podstawie przekazanych przez nas kryteriów biuro będzie wykonywało całą pracę związaną zarówno z rezerwacją biletów lotniczych, jak i z całą obsługą delegacji służbowej.

Oceńmy korzyści

Wszyscy przedsiębiorcy wiedzą, że nadchodzi taki moment w rozwoju firmy, że samodzielne wykonanie pewnych czynności się nie opłaca, bo czas na nie poświęcony o wiele lepiej przeznaczyć na działania związane z bezpośrednim rozwojem firmy. Korzystanie z biura zajmującego się obsługą wyjazdów i delegacji służbowych, chociaż jest związane z dodatkowymi kosztami, opłaca się, bo pozwala na lepsze zainwestowanie czasu. Korzystanie z usług biura, które kompleksowo będzie organizowało podróże służbowe zarówno nasze, jak i naszych pracowników, zyskujemy nie tylko czas, ale i zachowamy odpowiedni poziom standardu. Dostaniemy też zestawienia sprzedaży, które umożliwią nam analizę wydatków związanych z wyjazdami służbowymi ze względu na wybrane przez nas aspekty. Dzięki temu będziemy mogli skuteczniej dopasować ich organizację do naszych wymagań. Dzięki wirtualnej karcie kredytowej zyskujemy comiesięczne zestawienie wszystkich wydatków oraz wydłużony termin płatności. Wszystko to sprawia, że na pewnym etapie rozwoju firmy przestaje się opłacać samodzielne organizowanie podróży służbowych.

Jak kompleksowo zorganizować służbową podróż?