Gdzie i kiedy szukać tanich biletów lotniczych?

Najtańsze bilety lotnicze

Minęły czasy, kiedy można było kupić bilet za złotówkę, jednak stosując parę prostych zasad,  nadal można zarezerwować bilet lotniczy w okazyjnej cenie. Nie zawsze musi to oznaczać konieczność rezerwacji biletu lotniczego z dużym wyprzedzeniem.

Na co zwracać uwagę, gdy szukamy biletów lotniczych?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi czy lepiej kupić bilety lotnicze u przewoźnika, przez wyszukiwarki czy przez biura podróży. Wszystko uzależnione jest od tego, gdzie chcesz lecieć i kiedy. Nie ma jednej zasady, która by wskazywała, kiedy należy kupić bilet, by najmniej za niego zapłacić. Jednak najczęściej bilety są dość drogie zaraz po pojawieniu się ich w systemie. Z czasem ceny zaczynają stopniowo spadać i ponownie rosnąć na kilka tygodni przed terminem wylotu. Ceny biletów rosną także w okolicach weekendu oraz większej ilości dni wolnych od pracy (święta, majówka). Najdroższe są także loty w godzinach biznesowych – poranne i popołudniowe. Najtańsze bilety lotnicze są zazwyczaj w listopadzie. Następnymi korzystnymi miesiącami na rezerwację biletów są styczeń i luty. Niezależnie od tego, czy rezerwacji dokonujemy tuż przed wylotem, czy z dużym wyprzedzeniem, należy sprawdzić wszystkie oferty przewoźników.

Gdzie szukać biletów?

Przy szukaniu tanich biletów pomocne okazują się portale z wyszukiwarkami promocyjnych biletów lotniczych. Kiedy znajdziemy w nich najtańszy dzień w interesującym nas przedziale czasowym, warto porównać ceny biletów u poszczególnych pośredników. Jeśli interesuje nas bilet na połączenie łączone, to lepiej zarezerwować zarezerwować bilety lotnicze przez biuro. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że wybrane połączenie będzie dla nasz najkorzystniejsze zarówno pod względem ceny, jak i czasu. Jeśli już znajdziemy najtańszy bilet lotniczy, to nie rezerwujmy go od razu. Przyjrzyjmy się najpierw wszystkim dodatkowym kosztom, takim jak odległość lotniska od miejsca docelowego czy cena za dodatkowy bagaż. Czasem może się okazać, że lepiej kupić droższy bilet i nie przepłacać za dojazd z lotniska. Jeśli często latamy służbowo lub planujemy przelot z przesiadkami, to profesjonalne biuro zaoszczędzi nam sporo czasu na poszukiwanie korzystnej i dopasowanej do naszych potrzeb oferty.

Gdzie i kiedy szukać tanich biletów lotniczych?