Organizacja podróży służbowych – jak obniżyć koszty?

Organizacja podróży służbowych – jak obniżyć koszty?

W Polskich firmach coraz częściej szukają oszczędności w obszarze podróży służbowych. Chcąc uporządkować tę strefę działania firmy, coraz częściej zlecają organizację podróży służbowych wyspecjalizowanym agencjom.

Tanie bilety lotnicze                       

Możemy tanich linii lotniczych szukać sami, ale zajmuje to czas. Zwróćmy też uwagę na to, że  tańsi przewoźnicy często latają z i do lotnisk oddalonych od centrów biznesowych, co wydłuża czas podróży. Jeśli więc dodamy koszty dojazdu do i z lotniska, to cena biletu nie będzie już tak atrakcyjna. Największą stratą jest w tym wypadku czas pracy, który można by było o wiele lepiej wykorzystać. Jeśli zdarzy się nagła zmiana terminu wyjazdu lub zakłócenia w trakcie podróży, to można próbować coś na szybko znaleźć. Dobrze wiemy, że rzadko się to udaje. Dlatego warto pomyśleć o skorzystaniu z usług firmy specjalizującej się w organizacji podróży służbowych, która zajmie się tym wszystkim za nas. Warto wiedzieć, że tego typu firmy mają bezpośredni dostęp do tych samych programów rezerwacyjnych, co linie lotnicze. Ponieważ nie potrzebują pośredników, to mogą więc o wiele szybciej i skuteczniej działać w sytuacjach kryzysowych niż pracownicy naszej firmy.

Oszczędne zorganizowanie podróży służbowej

Podróże służbowe można obecnie zorganizować tanio i sprawnie dzięki pomocy doświadczonych firm zajmujących się ich organizacją. Firmy takie mają podpisane umowy z przedstawicielami linii lotniczych, dzięki temu mogą wynegocjować najtańsze bilety lotnicze. Zapewniają też dodatkowe usługi związane z podróżą służbową jak ubezpieczenie podróży oraz ubezpieczenia rezygnacji z podróży, w razie nagłej rezygnacji z wyjazdu. W ofercie możemy znaleźć też organizację  pobytu na terenie Polski. Wyspecjalizowane firmy pozwalają nie tylko zaoszczędzić pieniądze, ale zracjonalizują podróż pod kątem jej jakości oraz czasu podróży. Bardzo niewiele osób zwraca uwagę na to, że każde wydłużenie przelotu stanowi stratę dla firmy, bo w tym czasie pracownik nie może efektywnie wykonywać swoich obowiązków. Dlatego nie należy się dziwić, że firmy zajmujące się organizacją podróży dokładnie badają preferencje klientów, na podstawie których mogą dopasować ofertę  oraz konkretne rozwiązania. Dzięki temu uzyskujemy optymalnie zorganizowaną delegację, zarówno pod względem czasu podróży, jak i kosztów.

Organizacja podróży służbowych – jak obniżyć koszty?